Görme Engelliler

METAL ÖĞRENCİLERİMİZ OERLİKON-MAGMAWELD FABRİKASINDA TEKNOLOJİYİ TAKİP EDİYOR.

 

 

Mesleki Eğitim öğrencilerimiz bu yılki Teknik Gezilerinin bir diğerini Manisa Organize sanayine gerçekleştirdi. İlçemiz Metal ve Kaynakçılık alanı Çıraklarının inceleme için Manisa’ya götürüldüğü araçta, Öğrencilerin başında Metal Öğretmeni Sunullah GÜNEŞ, Md. Yrd. Üzeyir UZ vardı. Oerlikon-Magmaweld fabrikasına girişte sıcak bir karşılama vardı. Okul Müdürümüz Samih İLİ, grubu tanıttıktan sonra teknik gezi başladı.

Yetkililere; Kaynak Makinalarının, kaynak elektrotlarının, kaynak tellerinin ve çeşitli kaynakçılık araç gereçlerini incelemek üzere teknik gezi düzenlendiği belirtildi.

MANİSA ORGANİZE SANAYİNE TEKNİK GEZİ

OERLİKON – MAGMAWELD MANİSA FABRİKASINDAN İLGİ DOLU VE SICAK BİR KARŞILAMA

Kaynak Makinası ve Kaynak telleri, elektrotları pazarında uluslararası marka olmuş ve Manisa’da üretim yapan Oerlikon – Magmaweld fabrikasına girişte; İlçemiz Mesleki Eğitim Merkezi ekibini Fabrika Pazarlama Sorumlusu Kıvanç UÇAR, 4 Üretim birimi sorumluları ve İş Güvenliği uzmanının oluştuğu fabrika yetkilileri karşıladı.

Mesleki Eğitim Merkez Müdürü Samih İLİ, Fabrika yetkililerine öğrencilerin çalıştıkları alanlar ve kullandıkları kaynak teknolojisi hakkında bilgi vererek, Öğrencilerimizi buraya hem kaynakçılık alanındaki yeni teknolojileri incelemek hem de ürünlerin özellikleri ve üretimlerini yerinde gözlemlemek ve işlerine en uygun kaynak teknolojileri hakkında bilgi almak için geldiklerini söyledi.

Öğrenci ve öğretmenler fabrika içerisinde toplantı salonuna alındıktan sonra, Yetkililer; öğrencilere sanayide ne tür kaynaklar yaptıklarını sorarak grubun seviyesini belirleyip Fabrika ve üretim prosesleri, Markaya ait ürünler, İhracat yaptığı ülkeler ve markanın gelişimi hakkında bilgilendirme yaptılar. Bu kısa tanıtımın ardından öğrencilere fabrikada yemek ikramı verildi. Yemekte Pazarlama sorumlusu Kıvanç UÇAR, Okul yöneticilerine okulunuzun bir ihtiyacı var mı diye sordu, Müdür İLİ; Metal öğretmenimiz S. Güneş’in atölye uygulamalarında kullanmak üzere malzeme ihtiyacı olabileceğini belirterek, Metal bölümü öğretmeninin isteklerini dikkatle dinleyen yetkililer, İlgili birimlere ileteceklerini söylediler.

Yemekten sonra Mesleki eğitim ekibi ve öğrencilerine İş Güvenliği semineri verilerek, Fabrika gezisinde dikkat edilmesi gereken hususlar iş güvenliği uzmanları tarafından anlatıldı. Akabinde öğrenciler Baretlerini takarak üretim alanlarını gezdiler.

Fabrika gezisinden sonra çeşitli hediyeler içeren çantalar Fabrika yönetimince öğrencilere takdim edildi. Toplu fotoğraf çekiminden sonra Müdür İLİ yetkililere teşekkür ederek, Soma’ya dönüş yapıldı.

00000000